Szanowni Państwo.

Koleżanki i Koledzy.

Jest mi bardzo miło zaprosić lekarzy rodzinnych i wszystkich lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na doroczną konferencję naukową w ramach Łódzkich Spotkań z Medycyną Rodzinną, która odbędzie się w dniu 7 października 2017 roku.

W tym roku porozmawiamy o stanach alarmowych w praktyce lekarza rodzinnego.

W naszej codziennej aktywności zawodowej zajmujemy się przede wszystkim chorobami przewlekłymi, rzadziej mamy do czynienia ze stanami nagłymi czy pilnymi.

Systematyczna „odnowa” wiedzy i umiejętności w tym zakresie jest szczególnie ważna – podejmowanie właściwych decyzji i czynności w stanach nagłych i pilnych, szybkie wdrażanie odpowiedniego leczenia i kierowanie do właściwych ośrodków referencyjnych leży u podstaw sukcesu terapeutycznego i odzyskania zdrowia i sprawności naszych pacjentów.

Podczas tegorocznej konferencji przedstawimy Państwu między innymi zasady rozpoznawania i postępowania w majaczeniu u osób starszych, żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej generowanej aktywnością fizyczną, okiem stomatologa spojrzymy na alarmowe zmiany w jamie ustnej i przedstawimy zagadnienia z zakresu prawa medycznego.

Mam nadzieję, że przedstawione zagadnienia przyniosą korzyść praktyczną w naszej pracy.

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów.

Podczas konferencji będzie możliwość oddania swojego głosu w wyborach delegatów na Okręgowe Zjazdy Lekarzy na okres VIII kadencji.


 

 

Z koleżeńskim pozdrowieniem

Honorata Błaszczyk

Prezes Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego
Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce